Yıldırım, CHP Hekimhan Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Hekimhan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Hasançelebi Eski Belediye Başkanı Mehmet Şerif Yıldırım adaylık dosyasını CHP Hekimhan ilçe Başkanı Mustafa Mutlu’ya teslim etti.

28-11-2023

Hekimhan CHP İl Binasında gerçekleşen programa katılan Hekimhan’lılar Yıldırım’a destek verdi. Adaylık dosyasını teslim eden Mehmet Şerif Yıldırım yaptığı konuşmada “Yeni bir seçim sürecindeyiz. Katılımınızla partimize ve şahsıma güç verdiniz. Teşekkür ediyorum. Hasançelebi de Aralıksız 4 dönem, 20 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bu süreçte ve sonrasında temsil makamında olmanın sorumluluğu ve ciddiyetiyle işimi iyi yaptım. Hiçbir zaman seçilmişliğin şımarıklığında olmadım.    2014 yılında belde belediyeleri kapatıldı valizimi alıp gitmedim, sizleri, Hekimhan’ı terk etmedim. Davet edildiğimde mutluluğunuzu paylaşarak düğünlerinizde, duyduğumda acınızı paylaşmak üzere cenazelerinizde hep yanınızda, hep sizlerle oldum” dedi.

“HEKİMHAN’IN SORUNLARINI VE ÇÖZÜMÜNÜ BİLİRİM”

Hakimhan’da asla ayrılmadığını kaydeden Yıldırım “Merkezi, beldeleri ve köylerini iyi tanırım. Belediye başkanlığım döneminde kazandığım tecrübe, bilgi ve birikimimle Hekimhan coğrafyasının sorunlarını ve çözümünün de nasıl olacağını iyi bilirim. O nedenle Hekimhan Belediye Başkanlığına aday adayıyım. Aday olmak ve seçim kazanmak uğruna her yolu mubah sayanlardan olmayacağım. Sizlere şeffaf, katılımcı, demokratik, yalansız riyasız bir yönetim vaat ediyorum” diye konuştu.

“HEKİMHAN’I BELEDİYE MECLİSİ İLE YÖNETECEĞİM”

Hekimhan Belediye Başkan Aday adayı Mehmet Şerif Yıldırım şunları söyledi:

“Belediyemizi el kaldırıp, el indiren değil, sorumluluk sahibi ve tam yetkilendirilmiş bir belediye meclisi ile yöneteceğiz. Doğuran, beleyen, emziren, büyüten kadın eğiten, öğreten ve hayatımızı paylaşan kadın olacak. Kadınlarımızı yönetime katıp hak ettiği yerde ve seviyede baş tacı yapacağız. Belediye meclisimizin en az üç üyesi kadınlardan olacak. Meclisimizi sizlerle birlikte belirleyecek, desteği ve gücü sizlerden alacağım.

“HEKİMHAN’I YAŞANABİLİR BİR KENT YAPACAĞIZ”

Bilmenizi isterim ki yeniden belediye başkanı olayım diye bir egom yok. Belediye başkanlığını 20 yıl yaptım. Şerefini de yaşadım, zahmetini de çektim. Amacım Hekimhan’ı büyük bir köy görünümünden “işte belediyecilik, işte hizmet” diyeceğiniz yaşanabilir modern bir kent yaparak yüreğinizi soğutmaktır. Bu başarı ve gururu beraberce yaşamak ve yaşatmaktır.

Bunu yapacak gücümüz, bunu yapacak görgümüz var. Bunu başaracak yeterli beceriye sahip bir evladınız olarak göreve talibim. Hiç kimseyi ayırmadan, hiç kimseyi kayırmadan belediye personelini her kademede çalışma arkadaşlarım olarak göreceğim.

Hizmette gecikme olmayacak, Kapanan belde belediyelerini personel ve araç takviyesi ile beldelere ve yakın köylerine seri hizmette birer istasyon olarak kullanıp belediyeye iletilen hiçbir sorunu “Bu bizim işimiz değil, Büyükşehir in” diyerek geri çevirmeyeceğiz.”

“GELİŞEN VE BÜYÜYEN BİR HEKİMHAN DÜŞLÜYORUM”

“Hekimhan coğrafyasında yaşanan sorunları çözme, Mezraları, köyleri, beldeleri ve merkezi ile yaşanabilir bir Hekimhan’ı yeniden inşa etme yolundaki asıl gücü sizlerden. Siyasi görüşü, partisi, yaşam şekli olursa olsun tüm halkımızdan alacağım.” Diyen Yıldırım “Merkezi, beldeleri, köyleri ve mezraları ile daha yaşanabilir, sorunlarını çözmüş, çağdaş değerlerle donanmış “Gelişen ve büyüyen bir HEKİMHAN” düşlüyorum. Bunu sağlayacak irademiz, bunu sağlayacak görgümüz, bunu sağlayacak gücümüz, bunu başaracak bilgimiz fazlasıyla var. Aynaya baktığımızda kendimizi görürüz. Ama Siyasetçiler de toplumun aynasıdır. Sizler bana baktığınızda kendinizi, yaptığım ve yapacağım hizmetleri göreceksiniz.Tüm bunları Geçmişte yaptığı hizmetlerle Hasançelebi de ispatlamış, bir evladınız, bir arkadaşınızım.” diye belirtti.

HEKİMHAN’IMIZI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Konuşması CHP’liler tarafından alkışlanan Mehmet Şerif Yıldırım “Hekimhan’ımızı birlikte yönetmeye, bu nedenlerle aday adayı oldum. Tüm Hekimhan coğrafyasında yaşayanların ferasetine güveniyor ve adaylığıma desteklerinizi bekliyorum. Birlikte kardeşçe yaşamayı en iyi şekli ile becerebilen Hekimhan, inanıyorum ki birlikte seçmeyi ve birlikte yönetmeyi de en iyi şekli ile başaracaktır. Tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyor,  Hekimhanlıyım diyen herkesi sevgi ile kucaklıyor, katılımınıza ve desteğinize tekrardan teşekkür ediyorum. Kazanan Hekimhan, kazanan partimiz olsun bu da hepimizin mutluluğu olsun” ifadelerini kullandı.

Anket

vbet giriş