Vali Yazıcı’nın Eşi Hanife Yazıcı’dan Şehit Ailelerine Ziyaret

Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanımefendi Hanife Yazıcı, Yeşilyurt Kaymakamı Kutsal Baytak, Battalgazi Kaymakamı Erkan Savar’ın eşi Esma Sağar ve İl Emniyet Müdürü Arif Çankal’ın eşi Feray Çankal, birlikte vatanımız ve bayrağımız uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimizin en kıymetli emanetleri olan ailelerini ziyaret etti.

28-11-2023

Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanımefendi Hanife Yazıcı, şehit ailelerine gerçekleştirdiği ziyaret programı kapsamında, 19/03/2016 tarihinde Mardin/Nusaybin’ de özel harekat polisi olarak görev yapmakta iken teröristlerle yaşanan çatışma sonucunda şehit olan Oğuzhan Günaydın’ın ailesini Battalgazi ilçesi Selçuklu Mahallesinde, 25/03/1967 tarihinde Şanlıurfa ili Viranşehir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında şehit Polis Memuru Vahip GÖGEN’in ailesini Battalgazi ilçesi Küçük Mustafapaşa Mahallesinde, 26.11.1977 tarihinde Çankırı ilinde göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan Şehit Polis Memuru Fahri Koçyiğit’in ailesini Battalgazi ilçesi İskender Mahallesinde, 06.08.2008 tarihinde Malazgirt İlçe Emniyet Müdürlüğüne gerçekleştirilen roketli saldırı sonucu şehit olan Polis Memuru Mehmet Özbek’in ailesini Yeşilyurt ilçesi Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde, 06.11.2016 tarihinde Adana’nın Yüreğir ilçesinde terör propagandası yapan grup tarafından vurularak şehit olan Polis Memuru Mustafa Yeli’nin ailesini Yeşilyurt ilçesi Seyran Mahallesinde ziyaret etti.

Hanımefendi Hanife Yazıcı, ziyaretlerde şehit aileleriyle sohbet ederek şehit ailelerini ziyaret etmekten ve her fırsatta onların yanında olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti. Şehitlerin çocuklarıyla da yakından ilgilenen Hanife Yazıcı, çocukların eğitim durumları hakkında bilgi alarak çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Şehitliğin kutsal bir amaç uğruna canını vermek olduğunu ve üzerinde yaşadığımız bu toprakların şehitlerimizin kanları ile yıkandığını ifade eden Hanımefendi Hanife Yazıcı “Milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan şehit ve gazilerimizin kıymetli emanetleri olan aileleri bizlerin baş tacıdır. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için, ülkemizin ve milletimizin bekası ve devletimizin mevcudiyeti için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Devletimiz, tüm imkanlarıyla şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanındadır. Allah tüm şehitlerimizden, gazilerimizden ve onları bu millete armağan eden ailelerinden razı olsun. Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, gazilerimize de sağlık ve şifa diliyorum.” dedi.

Duygu dolu anlar yaşayan şehit aileleri, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanımefendi Hanife Yazıcı ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Anket

vbet giriş